Ferratum Group rozpoczyna strategiczne partnerstwo z Thomas Cook Money


  • Dzięki zasilanej przez Ferratum platformy „Banking-as-a-Service”, Thomas Cook Money będzie pierwszą w historii bankową aplikacją mobilną stworzoną z myślą o wakacjach, z Szwecją jako krajem testowym.

  • Inne rynki, w tym Wielka Brytania, nastąpią wkrótce, w 2018 roku

Helsinki, 13 grudnia 2017 r. - Ferratum Oyj (ISIN: FI4000106299, WKN: A1W9NS) (”Ferratum”) rozpoczyna współpracę z Thomas Cook Money, nowo utworzonym działem usług finansowych Thomas Cook Group plc, aby wprowadzić swoje pierwsze przedsięwzięcie typu „Banking-as-a-Service”Service" ("BaaS").

Ferratum zapewni spółce Thomas Cook Money w pełni funkcjonalną i regulowaną mobilną ofertę finansowania konsumenckiego, opartą na bardzo udanej i innowacyjnej platformie bankowości mobilnej Ferratum. Klienci będą mogli doświadczyć pierwszej na świecie mobilnej aplikacji bankowej, z myślą o wakacjach, za pośrednictwem nowo utworzonej marki Thomas Cook Money "Sumo".

W pierwszej fazie „Sumo”, dostępnej początkowo jedynie w Szwecji, klienci będą mogli szybko i łatwo założyć darmowe, wielowalutowe konto z inteligentną kartą debetową. Aplikacja będzie mogła automatycznie wykrywać lokalną walutę, umożliwiając płacenie w punkcie sprzedaży, lokalnie i za granicą, bez ponoszenia opłat transakcyjnych i wypłacania gotówki oraz bez ponoszenia dodatkowych opłat.

Sumo posiada także szereg regularnych i stałych rachunków oszczędnościowych, pomagając ludziom w całorocznym podejściu do planowania wakacji, które pozostają jednym z największych rocznych wydatków dla gospodarstw domowych. Dzięki wbudowanemu narzędziu oszczędnościowemu klienci będą mogli skonfigurować tygodniowy lub miesięczny plan oszczędzania, aby osiągnąć swój cel.

Oprócz podstawowych funkcji aplikacji, klienci Sumo będą mogli korzystać z nowych usług, wcześniej niedostępnych w aplikacji do bankowości mobilnej. Klienci mogą także kliknąć na wakacyjny system rezerwacji Thomas Cook, aby zarezerwować wakacje. Kolejną cechą jest możliwość wysyłania pieniędzy do przyjaciół i rodziny za pośrednictwem wiadomości SMS w celu pokrycia wspólnych wydatków na wakacje. Uprawnieni klienci będą mogli ubiegać się o kredyt w rachunku bieżącym, do maksymalnej wysokości 20 000 SEK (korona szwedzka). Umożliwi to klientom dodatkowych funduszy za pośrednictwem aplikacji, w celu doładowania swojego konta bankowego, przy zachowaniu kontroli nad ich budżetem.

Konto Sumo jest proste w użyciu i można je bezpiecznie skonfigurować w niecałe 10 minut, a wszystko to za pomocą telefonu komórkowego. Wspieranie siedem walut, w tym euro i Sterling, Sumo ułatwia klientom zaplanować i zarządzać ich pieniędzmi na wakacje, w kraju i za granicą.

Jako że Sumo będzie działać w oparciu o otwartą architekturę Ferratum (API), Ferratum i Thomas Cook Money będą mogli z czasem dodawać kolejne usługi i funkcjonalności do platformy.

Mobilny bank Ferratum jest już dostępny w Szwecji, Norwegii, Francji, Niemczech i Hiszpanii. Uruchomiony dziś w Szwecji Ferratum będzie wspierał Thomas Cook Money, podczas gdy firma rozszerzać będzie usługi na inne kluczowe rynki Thomas Cook w Europie, w tym w Wielkiej Brytanii, od 2018 roku.

Założyciel i dyrektor generalny Ferratum Group, Jorma Jokela, powiedział:

„Jestem niesamowicie podekscytowany współpracą z Thomas Cook Money, jedną z najbardziej popularnych marek na świecie. Zbudowaliśmy nasz bank mobilny, aby zapewnić, że obsługa klienta będzie superszybka i łatwa, dając klientom wszystkie funkcje potrzebne do życia w ciągłym ruchu. Thomas Cook Money wprowadza tę bogatą funkcjonalność na rynek turystyczny, co ma sens.

„Jeśli chodzi o usługi finansowe, potrzeby i oczekiwania konsumentów szybko się zmieniają, ale dzięki naszej otwartej platformie API Ferratum i marek, z którymi współpracujemy, mogą one odpowiadać skalowalnym ekosystemem odpowiednich funkcji i usług - wszystko to zintegrowane w jedno rozwiązanie bankowości mobilnej - rynek po rynku i marka po marce."

Anth Mooney, dyrektor zarządzający Thomas Cook Money, powiedział:

„Wiemy, że wakacje są dużą inwestycją, dlatego zaprojektowaliśmy usługę, która ułatwia naszym klientom planowanie i oszczędzanie cały rok - przez tygodnie spędzone na słońcu i bezpieczne wydawanie pieniędzy podczas wakacji. Sumo posiada wszelkie zabezpieczenia i usługi, jakich klienci powinni oczekiwać od tradycyjnego rachunku bankowego, ale ponieważ został zaprojektowany on z myślą o turystach, zawiera także kilka świetnych dodatków: od usuwania zagranicznych opłat na transakcjach kartowych, aż po cztery bezpłatne wypłaty miesięcznie z bankomatów, w domu i za granicą."

„Współpraca z Ferratum dała nam ugruntowaną, przełomową platformę usług bankowości mobilnej, którą rozwijamy na przyszłość. Międzynarodowy zasięg Ferratum doskonale sprawdza się również na naszych największych rynkach, dzięki czemu możemy zaoferować tę usługę większej liczbie krajów i większej liczbie klientów w odpowiednim czasie" - dodał Mooney.


Uwagi do edytorów:


  • Pełny zakres obsługiwanych walut w Sumo to: UE €; SEK; DKK; NOK; PLN; CHF i GBP £.

  • Sumo oferuje cztery bezpłatne wypłaty z bankomatów w miesiącu kalendarzowym. Konkurencyjne stawki obowiązują, gdy klienci przekroczą tę liczbę.

Informacje o firmie Ferratum Group:

Ferratum Group jest międzynarodowym dostawcą bankowości mobilnej oraz cyfrowych kredytów konsumenckich i małych firm, dystrybuowanych i zarządzanych przez urządzenia mobilne. Założona w 2005 r. I mająca siedzibę w Helsinkach w Finlandii, Ferratum szybko się rozwinęła i działa w 25 krajach w całej Europie, Afryce, Południowej i Północnej Ameryce oraz w regionie Azji i Pacyfiku.

Jako pionier technologii cyfrowej i mobilnej usług finansowych, Ferratum znajduje się w czołówce rewolucji bankowości cyfrowej. Ferratum Mobile Bank, uruchomiony w 2016 roku, to innowacyjna platforma bankowości mobilnej oferująca szereg usług bankowych, w tym płatności cyfrowe w czasie rzeczywistym i przelewy w ramach jednej aplikacji. Jest ona obecnie dostępna na pięciu rynkach europejskich. Prowadzona przez jej założyciela, Jorma Jokela, Ferratum ma około 1,8 miliona aktywnych i byłych klientów, którzy otrzymali w przeszłości jedną lub więcej pożyczek (stan na 30 września 2017 r.). Ferratum Group jest notowana również na giełdzie Prime Standard we Frankfurcie pod symbolem "FRU". Po więcej informacji, odwiedź www.ferratumgroup.com.


Informacje o Thomas Cook Group plc:

Thomas Cook Group plc. jest jedną z wiodących na świecie grup turystycznych, ze sprzedażami na poziomie 9 miliardów funtów. Thomas Cook jest wspierany przez 22 000 pracowników i działa na 17 rynkach źródłowych, obsługując ponad 20 milionów klientów rocznie. Akcje Thomas Cook Group plc są notowane na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (TCG).


O Thomas Cook Money:

Thomas Cook Group plc uruchomił swój nowy dział usług finansowych - Thomas Cook Money Ltd w dniu 20 listopada 2017 r. Thomas Cook Money udostępnia wszystkie usługi finansowe Thomasa Cooka pod jednym dachem i oferuje nowe produkty, które pomogą klientom planować, oszczędzać, pożyczać i wydawać pieniądze zarówno w kraju, jak i za granicą. Thomas Cook Money łączy wizję cyfrową z długim dziedzictwem zagranicznym i ubezpieczeniem podróżnym, aby zapewnić klientom nowoczesne doświadczenie w zarządzaniu i wydawaniu pieniędzy podczas wakacji. www.thomascookmoney.com.


Kontakt:

Ferratum Group

Hans Hagen

Kierownik Partnerstw Globalnych

T: +33 608 869 541

E: hans.hagen@ferratum.com


Zapytania mediów w Wielkiej Brytanii:Europejskie zapytania dotyczące mediów:
Smithfield, A Daniel J Edelman Company Alex Simmons | Raeesa ChowdhuryEdelman.ergo, Daniel J Edelman Company Alexander Schmidt | Andreas Martin
Smithfield, A Daniel J Edelman Company Alex Simmons | Raeesa ChowdhuryEdelman.ergo, Daniel J Edelman Company Alexander Schmidt | Andreas Martin
T: +44 20 3047 2543 | +44 20 3047 2528 T: +49 69 27 13 89 26
E: asimmons@smithfieldgroup.comE: rchowdhury@smithfieldgroup.comE:Alexander.Schmidt@edelmanergo.comE: Andreas.Martin@edelmanergo.com